Başkan Ferhat Yılmaz, esnafları gezerek koronavirüse karşı uyardı

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, 17 günlük tam kapanma nedeniyle açık olan iş yerlerini ziyaret ederek, korona virüs tedbirlerine uymaları konusunda uyardı.

Gerçekleşen ziyaretlerde maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla hassasiyet gösterilmesi konusunda vatandaşları uyaran başkan Ferhat Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

“Artan korona vakaları sonrasında Türkiye genelinde 29 Nisan’da başlatılan ve 17 Mayıs günü sona erecek bir tam kapanma sürecine girilmesiyle birlikte ilçemizde açık olan işletmeleri ziyaret ettik. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde, pandemi nedeniyle ülkemiz genelinde uygulanmakta olan tam kapanmadan muaf tutulan Bedri Aydın ve Belediye caddemizdeki işletmeleri ziyaret ederek maske, mesafe ve temizlik konularında hem uyardık hem de incelemelerde bulunduk. Esnaf ziyaretlerimiz sırasında alış veriş için evlerinden çıkan ilçe halkımıza ise sokağa çıktıklarında maske takmaları gerektiğini ve sosyal mesafeyi korumaları konularında çeşitli uyarılarda bulunduk. İnanıyoruz ki, bu zor günleri hep birlikte atlatacağız, yine bir arada olacağımız o güzel günlerimize kavuşacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir