Başkan Ferhat Yılmaz, Strazburg’ta toplantıya katıldı

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Strazburg’ta 42’incisi düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler alanında uluslararası çalışmalar yürüten Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine katıldı.

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Yerel Yönetimler alanında uluslararası çalışmalar yürüten Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin, Strazburg’ta düzenlenen 42. Genel Kurul toplantısına Türkiye Delegasyon üyesi oldu.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş başta olmak üzere ülkemizi ve coğrafyamızı da ilgilendiren uluslararası konuları üzerine konuşma yapan Başkan Ferhat Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hadsiz kuvvet zalim, güçsüz hak ise acizdir. Ukrayna halkını Rusya’ya karşı vermiş oldukları mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. İnancımıza göre  masum bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir.  Savaş, milletlerin hayatı tehlikeye girmedikçe  büyük bir cinayettir ve sivillerin savaşlardan uzak tutulması büyük bir elzemdir. Emperyalist güçlerin egolarını tatmin ettikleri savaşlarda  fatura maalesef sivillere kesilmektedir. Bugün bu durum Ukrayna’da meydana gelirken, dün Filistin’de Vietnam’ da, Çeçenistan’da, Gürcistan’da,  Irak’ta ve Suriye’ de de böyle idi. Dünyanın bir çok yerine yayılmış olan siviller perişan bir haldedirler. Bugün meydana gelen bu ve benzeri savaşlar o ülkelerin halkları arasında değil, doyumsuz kan emici savaş baronlarının savaşıdır. Bu savaş baronlarına buradan sesleniyorum; gün gelecek sizlerin de defterleri elbette dürülecek, Ben yüzlerce öğrenci yetiştirmiş bir öğretmenim, Ukrayna’da sığınakta ağlayan bir çocuğun göz yaşında boğulacaksınız. Türkiye olarak Ukrayna’ya ve mazlum milletlerin; Diline, dinine, ırkına bakmadan dünyanın her köşesinde yaşayan mazlumlara  yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Sözlerimi tamamlarken, Burada tanımaktan son derece mutlu olduğum Ukraynalı dostlarımıza seslenmek istiyorum. Sizler iyi insanlarsınız her filmin sonunda iyiler kazanır ve sizler kazanacaksınız, zaferiniz hayırlı ve uğurlu olsun diyor hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

42.Genel Kurul toplantısına Türkiye Delegasyon üyesi olarak, Ordu Büyük Şehir, Karabük, Uşak, İstanbul Büyük Çekmece, Mersin Toroslar belediye başkanlarımız ile Ankara ve Adana Büyük Şehir belediyelerinin meclis üyeleri, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterimiz, Sekreter yardımcımız, Yerel Yönetimler Genel Müdür Yardımcımız ve birbirinden değerli sekretarya ekibimizle birlikte Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir