Başkan Yılmaz, “Üç mahallenin yol çalışmaları başladı”

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, “Karacaşar, Hüyük ve 60 Evler mahalleri bulunan sokaklara yapılması planlanan kilitli taş döşeme çalışmaları başladı” dedi.

Başkanı Ferhat Yılmaz, daha modern ve yaşanabilir bir ilçe için çalışmalarını aralıksız devam ettiklerini, üç mahallede başlanan kilitli taş döşeme çalışmaların tamamının belediyenin öz kaynakları tarafından karşılandığını söyledi.

Karacaşar, Hüyük ve 60 Evler mahallelerinde oturan ilçe halkının yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulmadığını belirten başkan Yılmaz, alt yapısı tamamlanan bu üç mahallede artık bu sorunun ortadan kalkacağını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Karacaşar, Hüyük ve 60 Evler mahallerinde bulunan sokaklara yapılması planlanan kilitli taş döşeme ihalesini tamamlanması ile birlikte ihaleyi alan yüklenici firma çalışmalara başladı. Alt yapısı tamamlanan üç mahallemizde ana artel yolla, ara cadde ve sokakların yani 65 bin metrekarelik alanın kilitli taş parke çalışması yapılacaktır. Mahallelerimizde toplam 65 bin metre kare alanın tamamı kilitli taş, yağmur oluğu ve bordür taş döşemesi yapılacaktır. Bunun yanı sıra üç mahallemizin ortak alanı olan yerler yapılacaktır. Çalışmaların tamamı belediyemizin öz kaynakları tarafından karşılanmaktadır.  Göreve geldiğimiz günden itibaren hep insan odaklı çalışmalar yürütmekteyiz. Her bir projemizi gerçekleştirdikçe şehrimize ve insanımıza olan vefa borcumuzu ödeyecek ve hayallerimizin şehrini inşa edeceğiz. Şimdiden mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Hüyük mahallesinde kurban kesimi ve dualarla başlanan çalışmalara Başkan Ferhat Yılmaz’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları Cemil Kaplan ve Oktay Yılmaz, Belediye Meclis üyeleri, İYİ Parti ilçe teşkilatı, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir