Başkan Yılmaz’dan, itfaiye personeline plaket

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayan belediyesi itfaiye ekiplerini plaketle ödüllendirdi.

Başkan Ferhat Yılmaz, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangını nedeniyle yangın bölgesine hareket eden belediyesi ekibinden Bülent Aydoğan, Ferhat Özkan ve Mustafa Köse’ye, yangın söndürme çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayıp ilçeye döndüklerini söyledi.

Başkan Yılmaz, plaket takdim töreninde şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizin çeşitli noktalarında art arda çıkan orman yangınlarıyla birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesinde de 28 Temmuz’da başlayan ormanının söndürme ve soğutma çalışmalarına destek olmak için belediyemizden üç itfaiye personelimizle birlikte bir adet de itfaiye aracımızı bölgeye gönderdik. Söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan belediye itfaiye ekibimiz gece gündüz demeden canla başla çalışmışlardır. Yaklaşık 10 gün süren mücadelenin ardından Manavgat’ta orman yangınının kontrol altına alınmasıyla görevlerini başarıyla yerine getiren itfaiye ekiplerimiz de ilçemize geri dönmüşlerdir. Personelimizin, günlerce süren özverili çalışmaları ve emekleri bizim için çok kıymetlidir. Hayatları pahasına verdikleri mücadeleden ötürü kendilerini yürekten kutluyorum. Bu duygu ve düşünce ile yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken Türkiye genelinde çıkan orman yangınlarında verdikleri mücadele esnasında hayatını kaybeden orman yangını şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir