Başkan Ferhat Yılmaz “Her canlıya şefkat gösterilmeli”

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, her canlıya şefkat gösterilmesi gerektiğini, yaşamın onlarla beraber daha güzel olduğunu belirtti.

Yüce Allah’ın bize emaneti olan sessiz dostlarımız olan hayvanların her durumda yaşam hakkının olduğunu belirten Başkan Yılmaz, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, belediye hayvan bakım ve beslenme yerini ziyaret ederek yetkililerden çeşitli bilgiler aldı.
Gerçekleşen ziyaret sonrası Başkan Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:
“Sessiz dostlarımızın can güvenliği, barınma ve beslenme ihtiyacı en büyük görevlerimizden bir tanesidir. Çünkü hayat, can dostlarımızla paylaştıkça anlamlıdır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyleridir. En küçüğünden en büyüğüne kadar her hayvan, Allah’ın eseri olarak değerlidir ve o’nun tarafından insana emanet edilmiştir. İnsanoğlu, hayvanlara karşı insaflı, şefkatli ve merhametli olmakla sorumlu tutulmuştur. Dilsiz dostlarımız olan hayvanların yaşam haklarını kendi yaşam hakkımızla bir tutmalıyız. Bizler de, Yerköy Belediye olarak sokak hayvanlarını korumak kollamak ve yaşam şartlarını daha iyiye götürmek için elimizden geleni tüm caba ve gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünce ile hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceklerine inanıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir