Başkan Yılmaz, “Zabıta ekiplerimiz marketlerde yağ denetimi yaptı”

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçe genelindeki marketlerde sıvı yağların satışı ile ilgili gelen şikâyetler doğrultusunda tezgâh ve depolara yönelik denetimlerin yapıldığını söyledi.

Marketlerin depolarında olup da, raflarında olmayan sıvı yağlara rastlanmadığı belirten Başkan Ferhat Yılmaz, denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.

Zabıta ekiplerimiz yağ stokçuluğuna karşı denetimlerin sıklıkla devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz, şu ifadelerde bulundu:

“Zabıta ekiplerimiz, dört grup halinde yağ stokçuluğuna karşı market raflarında ve depolarda denetim gerçekleştirdiler ve yapılan bu denetimlerde, stokçuluk konusunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmamıştır. İlçe halkımızı her türlü stokçuluğa karşı koruyacağız ve bu denetimlerimizi sürdüreceğiz. “dedi.

Başkan Ferhat Yılmaz, tezgâhta ayrı fiyat, kasada farklı fiyatla karşılaşan vatandaşların Belediye Zabıta ekiplerine şikâyet etmeleri durumunda gerekli işlemlerin yapılacağını belirterek ilçe halkının mutlak suretle aldıkları fişleri kontrol etmelerinin gerektiğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir